Logo email.png

Biežāk uzdotie jautājumi

Kapēc dzirdes aparāts trokšņo
Kapēc dzirdes aparāts svilpo
Kapēc dzirdes aparāts fonē
Kādu dzirdes aparātu izvēlēties?

Pēc skaņas apstrādes veida varam izdalīt divu veidu aparātus: analogos un digitālos. Digitālajā dzirdes aparātā skaņa tiek pārveidota skaitļos “0” un “1” kā, piemēram, kompaktdiskos. Skaitļu plūsmu apstrādā digitālais procesors, kas līdzinās datora procesoram. Tā digitālā dzirdes aparāta runas procesors izpilda miljons operāciju sekundē. Tieši tas nodrošina plašās iespējas skaņas apstrādei, lai iegūtu augstu trokšņa novēršanas kvalitāti. Atšķirībā no digitālā aparāta analogajā aprātā skaņa ir kā nepārtraukts elektriskais signāls kā tas notiek parastos magnetafonos, telefonos, televizoros. Šajā gadījumā skaņu bieži vien izkropļo trokšņi un tā kvalitāte ir visai zema. 

Kāda nozīme ir mūsdienīgam dzirdes aparātam?

Mūsdienīga dzirdes aparāta galvenais uzdevums – maksimāli apmierināt to cilvēku vajadzības, kuriem ir dzirdes traucējumi: kvalitatīvs skanējums, nodrošināt komfortu un runas saprotamību cilvēkam jebkādos apstākļos. Klusās skaņas kļūst saprotamākas, bet stiprās ne pārāk skaļas. Bet pats galvenais – pastāvīga cīņa ar galveno runas saprašanas šķērsli – troksni. To var panākt tikai ar jaudīgu datoru, tātad digitālajiem dzirdes aparātiem. Analogie aparāti nespēj nodrošināt vēlamo rezultātu. 

Vai tiešām digitālie dzirdes aparāti ir labāki?

Digitālo dzirdes aparātu skanējums ir tīrāks un precīzāks nekā vairumam analogo aparātu (salīdziniet CD un kasešu magnetofona skaņas kvalitāti). Digitālajiem dzirdes aparātiem ir arī lielākas iespējas: tos var precīzi ieprogrammēt, ņemot vērā individuālo dzirdes zudumu. Turklāt augstākās tehnoloģijas, kas tiek pielietotas digitālajos aparātos, nodrošina kvalitatīvu signāla apstrādi, mūsdienīgie dzirdes aparāti spēj daudz vairāk nekā to priekšgājēji (piemēram, spēj novērst akustisku atgriezenisko saiti, mazina trokšņus, brīdina par bateriju zemo uzlādes līmeni utt.).

Ko darīt, ja esmu nolēmis iegādāties dzirdes aparātu?

Normāla ārstu prakse paredz, ka vispirms pacientam vajadzētu vērsties pie LOR-ārsta, lai veiktu visas nepieciešamās izmeklēšanas. Ja Jūs nenomoka sāpes vai izdalījumi no ausīm (neskaitot sēru), Jūs uzreiz varat pierakstīties uz konsultāciju pie mūsu speciālistiem. Jebkurā gadījumā auss apskate ir daļa no konsultācijas, ja speciālists pamanīs kādus traucējumus, viņš Jums ieteiks vērsties pie LOR-ārsta. Ja nekādu traucējumu nebūs, Jums tiks veikta dzirdes diagnostika, sniegta konsultācija par iegūtajiem rezultātiem un pēc nepieciešamības individuāli piemeklēs dzirdes aparātu.

Vai ir iespējams iegādāties dzirdes aparātu, bez pacienta klātesamības?

Dzirdes aparāta izvēli un iestatīšanu speciālists veic, ņemot vērā individuālās dzirdes īpatnības un konkrētā cilvēka subjektīvās sajūtas, tāpēc, iegādājoties dzirdes aparātu, pacienta klātesamība ir obligāta. Parasti, izvēloties dzirdes aparātus, pacienti pielaiko dažādus modeļus, lai varētu izvēlēties tieši to, ar kuru viņam ir viskomfortablāk. Tāpat arī, izvēloties individuālo ausu ieliktni vai iekšējo dzirdes aparātu, pacienta klātesamība ir obligāta. 

Ja es slikti dzirdu ar abām ausīm, vai tiešām man nepieciešami divi dzirdes aparāti?

Cilvēkiem ar dzirdes izmaiņām abās ausīs speciālisti iesaka lietot divus dzirdes aparātus vai binaurālo protezēšanu. Divi dzirdes aparāti palīdz daudz labāk dzirdēt trokšņainā vidē, noteikt skaņas avota virzienu, uzlabo skaņas kvalitāti un tīrību. Daudzi pētījumi ir pierādījuši, ka cilvēki jūtas daudz labāk, ja klausās caur diviem dzirdes aparātiem. 

Vai divi dzirdes aparāti ir labāk nekā viens?

Daba ne velti ir apveltījusi mūs ar divām ausīm. Divu dzirdes aparātu lietošana (binaurālais pastiprinājums) ir ieteicama, lai sasniegtu maksimālu uzlabojumu. Divi dzirdes aparāti palīdz uzlabot runas saprotamību, atvieglina orientāciju telpā un sniedz daudz sabalansētāku skanējumu. Jūs mazāk nogurstat, ja dzirdes slodze tiek sadalīta uz abām ausīm. Ja esat ieinteresējies par binaulārās dzirdes iespējām, konsultējieties pie mūsu speciālistiem. 

Vai dzirdes aparāta izmantošana var veicināt turpmāku dzirdes pasliktināšanos?

Tie ir tipiskākie un BĪSTAMĀKIE maldi. Skaņas uztveršanas process ir ļoti sarežģīts. Tajā piedalās ne tikai ausis ar tās orgāniem, bet arī centrālās nervu sistēmas daļas. Ja Jūs ilgu laiku nedzirdat skaņas – tas var novest pie tā, ka nervu sistēma sāk “aizmirst” šīs skaņas. Tas ir labi pazīstams tiem, kuri žēlojas, ka sarunu biedrs dzird (skaņas), bet nesaprot (vārdus). Tā rodas neskaidra runa. Ja Jums tas ir pazīstami – mūsu centra speciālisti darīs visu iespējamo, lai Jums palīdzētu. 

Vai ir grūti pierasts pie dzirdes aparāta?

Tā kā ar jebkuru mācīšanos vai pierašanu pie kaut kā jauna, var rasties grūtības. Mūsdienīgie dzirdes aparāti ir tik universāli, ka viņus var iestatīt priekš jebkādām dzirdes izmaiņā un piemērot jebkādai videi. Pierašana pie dzirdes aparāta katram notiek savādāk. Nepieļaujiet, ka draugu vai radinieku negatīvā attieksme pret dzirdes aparātiem ietekmētu Jūsu centienus uzlabot savu dzirdi. 

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • Odnoklassniki - White Circle
  • Blogger - White Circle
  • LinkedIn - White Circle